هزینه کاشت ایمپلنت دندان در سال 1400 چقدر است؟

هزینه کاشت ایمپلنت دندان
86 / 100

هزینه کاشت ایمپلنت دندان

برخی از دندان ها به حدی خراب و پوسیده می شوند. که دیگر با هیچ روشی نمی توان آن ها را درمان کرد و تنها راه کشیدن و خارج کردن دندان می باشد. تا آسیب جدی تر به دندان های مجاور وارد نکند. کشیدن دندان می تواند در جویدن غذا برای بثیمار مشکل به وجود آورد و حتی اگر آن دندان جز دندان هایی باشد که در هنگام لبخند زدن دیده می شود هم می تواند باعث ایجاد چهره ای نا خوشایند و کاهش اعتماد به نفس شخص کند. بهترین راه حل برای حل این مشکل کاشت ایمپلنت دندان می باشد.

بیمارانی که برای کاشت دندان به دنداپزشک متخصص مراجعه می کنند، و اولین سوالاتی که معمولا برای بیماران پیش می آید این است که آیا امکان کاشت دندان را دارند و هزینه کاشت ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه کاشت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان جایگزینی برای دندان های از دست رفته می باشد که بر پایه ای که درون لثه کاشته می شود قرار می گیرد و بسیار شبیه به دندان های خود فرد می باشد و ظاهری طبیعی نیز دارد.

برای مشاهده لیست بهترین دندانپزشکان شیراز کلیک کنید

عوامل موثر در هزینه کاشت ایمپلنت دندان چیست؟

  • متخصص کاشت دندان Dental implant surgery : کاشت ایمپلنت دندان نزد متخصص حرفه ای و با تجربه نسبت به متخصصی مبتدی دستمزد بیشتری دارد.
  • موقعیت جغرافیایی: انجام کاشت ایمپلنت دندان در کلان شهر هایی مانند تهران و شیراز نسبت به شهرستان های کوچک بیشتر خواهد بود.
  • وضعیت بیمه بیمار: اگر بیمار تحت پوشش بیمه باشد بسته به نوع بیمه او درصدی از هزینه کاشت ایمپلنت دندان یا به صورت کامل به بیمار برگردانده می شود.
  • هزینه عکسبرداری : عکسبرداری از وضعیت لثه ای که قرار است ایمپلنت دندان در آن کاشته شود هزینه جدا
  • بر کاشت دندان دارد.
  • هزینه کشیدن دندان
  • هزینه پودر استخوان: برخی از لثه ها به علت های مختلف دچار نشست شده اند و نمی توان دورون آن ها پایه ایمپلنت را قرار دارد. در این صورت از پودر استخوان استفاده می کنند تا لثه از حالت نشست بیرون بیاید که هزینه آن با هزینه ایمپلنت دندان متفاوت است.
  • هزینه اکسپوز دندان: برخی از دندان ها درون لثه قرار دارند. که باید آن ها را اکسپوز کرد و از درون لثه با جراحی بیرون بیاورند.
  • هزینه جراحی فرنکتومی
  • هزینه کاشت ایمپلنت دندان

هزینه کاشت ایمپلنت دندان

هزینه کاشت ایمپلنت در سال 1400 چقدر است؟

هزینه کاشت ایمپلنت دندان با توجه به عواملی که در بالا ذکر شد برای هر دندان حدود 6  تا 13 میلیون تومان می باشد، اما برخی از افراد به دلیل نداشتن دندان های خوب و مقاوم نیاز دارند یک فک خود را ایمپلنت کنند. بیمار پس از مراجعه به دندانپزشک متخصص و انجام معاینات و عکسبرداری های لازم هزینه دقیق این کار بر ای او مشخص خواهد شد اما اگر بخواهیم به صورت حدودی هزینه ایمپلنت کل دندان را بیان کنیم چیزی حدودی 90 تا 100 میلیون تومان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *