زیباسازی دندان ها

زیباسازی دندان ها

از دلایل اصلی یک لبخند زیبا و جذاب، داشتن دندان هایی زیبا، مرتب و سفید است . یکی از معیار های زیبایی، داشتن لبخندی زیبا است. پس اگر شما نیز به زیبایی علاقه دارید و میخواهید زیباتر شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

زیباسازی دندان ها

روش های زیباسازی دندان ها

امروزه روش های گوناگونی برای زیبا سازی دندان ها مورد استفاده قرار میگیرد. برای مثال:

 • جرم گیری دندان
 • میناکاری دندان
 • ارتودنسی
 • کامپوزیت دندان
 • بلیچینگ دندان
 • لمینت دندان
 • ایمپلنت
 • پل دندان
 • ونیر
 • ماسک دندان
 • لاک سفید کننده

اگر میخواهید دندان هایی سفید و زیبا داشته باشید میتوانید با مراجعه به دندانپزشک زیبایی ، آن را بدست آورید.

جرم گیری دندان

برای زیباسازی دندان ها و از بین بردن جرم و پلاک از روی دندان ها انجام می شود. جرم یک لایه سخت و زرد رنگ است که از تجمع باکتری ها روی دندان ها تشکیل می شود. پلاک یک لایه چسبناک و بی رنگ است که از تجمع باکتری ها، باقی مانده مواد غذایی و بزاق تشکیل می شود. جرم گیری دندان برای حفظ سلامت دندان ها و لثه ها ضروری است.

میناکاری دندان

می تواند به سفید شدن دندان ها کمک کند. این روش با استفاده از مواد سفید کننده مانند پراکسید هیدروژن یا کاربوکسی متیل استیل فسفات (CAMP) انجام می شود که باعث زیباسازی دندان ها میشود. مواد سفید کننده به لایه بیرونی دندان ها نفوذ می کنند و لکه ها را از بین می برند. میناکاری دندان می تواند برای از بین بردن لکه های سطحی یا عمیق دندان ها استفاده شود.

ارتودنسی

ارتودنسی یک تخصص دندانپزشکی است که به تشخیص و درمان مشکلات مربوط به موقعیت دندان ها و فک ها می پردازد. کجی دندان ها، فاصله بین دندان ها، روی هم قرار نگرفتن دندان هاو شکاف لب و کام را میتواند ترمیم بخشد و باعث زیباسازی دندان ها میشود.

زیباسازی دندان ها

کامپوزیت دندان

یک ماده دندانپزشکی است که از ترکیب رزین و فیلر ساخته می شود. رزین ماده ای پلاستیکی است که به کامپوزیت شکل می دهد. فیلر ماده ای است که به کامپوزیت استحکام می بخشد. کامپوزیت دندان برای ترمیم پوسیدگی دندان ها، پوشاندن دندان های شکسته یا ترک خورده و تغییر رنگ دندان ها استفاده می شود.

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان برای افرادی که دارای لکه های سطحی یا عمیق دندان هستند مناسب است. همچنین، بلیچینگ دندان برای افرادی که دندان های خود را به طور منظم سفید می کنند و می خواهند نتایج طولانی مدت داشته باشند مناسب است.

لمینت دندان

لمینت دندان یک لایه نازک از مواد همرنگ دندان است که برای پوشاندن دندان های جلویی استفاده می شود. لمینت دندان معمولاً در دو جلسه دندانپزشکی انجام می شود.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک پایه تیتانیومی است که در استخوان فک کاشته می شود تا جایگزین ریشه دندان شود. روکش دندانی یا تاج دندانی سپس روی ایمپلنت قرار می گیرد تا ظاهر و عملکرد دندان طبیعی را بازیابی کند. ایمپلنت دندان می تواند برای جایگزینی یک دندان از دست رفته یا چند دندان از دست رفته استفاده شود.

زیباسازی دندان ها

پل دندان

پل دندان یک ساختار دندانپزشکی است که برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود. پل دندان از دو دندان طبیعی سالم که در دو طرف فضای خالی قرار دارند، پشتیبانی می شود. دندان های طبیعی سالم به عنوان پایه پل عمل می کنند و دندان مصنوعی یا روکش دندانی روی آنها قرار می گیرد.

ونیر دندان

ونیر دندان یک لایه نازک از مواد همرنگ دندان است که برای پوشاندن دندان های جلویی استفاده می شود. قبل از انجام ونیر دندان، دندانپزشک شما باید دندان های شما را معاینه کند تا مطمئن شود که برای این روش مناسب هستید.می تواند به اصلاح مشکلاتی مانند شکستگی، ترک خوردگی، کجی، فاصله بین دندان ها و رنگ نامناسب دندان کمک کند و باعث زیباسازی دندان ها شود. این روش معمولاً عوارض جانبی خاصی ندارد.

ماسک دندان

برای محافظت از دندان ها در برابر آسیب استفاده می شود. معمولاً از مواد نرم مانند لاستیک یا پلاستیک ساخته می شود و به طور خاص برای اندازه و شکل دندان های شما طراحی می شود و به زیباسازی دندان ها کمک میکند.

لاک سفید کننده

به صورت ژل یا کرم روی دندان ها مالیده می شود و پس از چند دقیقه پاک می شود. این محصول حاوی موادی است که می توانند رنگدانه های خارجی روی دندان را از بین ببرند و باعث سفیدتر شدن وزیباسازی دندان ها شوند.

جمع بندی

در این مقاله به طور کلی در مورد زیبایی دندان ها و چگونگی زیباسازی آن ها صحبت شده است. به این صورت که دندان های سفید و زیبا باعث افزایش اعتماد به نفس هر شخص میشود و باعث زیباتر شدن لبخند افراد. پس با مراجعه به پزشک های زیبایی میتوانید برای رسیدن به زیبایی دلخواه خود اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *